فروشگاه ساز رایگان فایل ، همکاری در فروش فایل | سل یو

تحقیق درمورد موسیقی و تاثیرات آن بر موجودات

تحقیق درمورد موسیقی و تاثیرات آن بر موجودات
خرید آنلاین
گارانتی خرید

توجه: پس از خرید فایل، لینک دانلود بصورت خودکار در اختیار شما قرار می گیرد و همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال می شود.

مبلغ قابل پرداخت 6,050 تومان

پرداخت و دانلود

توضیحات :
تحقیق درمورد موسیقی و تاثیرات آن بر موجودات 43 صفحه در قالب Word قابل ویرایش.


بخشی از متن :
پیش گفتار
به نام آن که گــــل را رنــــگ و بو داد ز شبــنم لالــــــــه ها را آبرو داد
به گل بخشــــــید حسن و دل ســـــــتانی به بلبل داد عــــشق و نغـمه خوانی
موسیقی نوازشگر گوش، رهنمون و مهیج دل و تلطیف کننده و صفادهتده روح است و خلق موسیقی عبارت از نظامی صوتی است که اجزاء گوناگون یک اثر موسیقایی را با انسجامی وصف ناپذیر به یکدیگر پیوند می دهد. موسیقی ساده ترین و خالص ترین هنرهاست که توصیف کننده هیجانات و محرک ذوق هنری و حس زیبا پرستی و ترجمان احســاسات به دور از سود جویی است."شوپنهاور" موسیقی را عالی ترین هنرها می داند چون بیش از سایر آنها از قید هدف های غیر هنری آزاد است.مهمترین عاملی که به معنای اعم،پایه و اساس جدی در آموزش موسیقی به کار می رود، سلفژ است که از دو قسمت عمده تشکیل می شود: 1 -قسمت عملی 2- قسمت نظری(عملی)
قسمت عملی شامل خواندن و تلفظ نت ها به شکل آوازی و به شکل وزن خوانی و قسمت نظری شامل کلیه علامت ها و قواعدی است که در طی قرون متمادی به منظور اجرای هر چه دقیق تر موســـــیقی به تدریج ابداع شده و تکامل یافته اند تا بتوان شناخت هنری را که واقعیتی درونی است و بیشتر جنبه عاطفی دارد با این علامت ها و قواعد به شناخت علمی تبدیل نمود.این پروژه در پاییز سال 1386 با موضوع ((موســـیقی و تاثیرات آن بر موجودات )) با توجه به درس "شیـــوه ارائه گفتاری و نوشتاری" وبا هدف ایجاد علاقه به موسـیقی در خوانندگان ،و با همراهی استاد موسیقی عزیزم، سرکار خانم مونا ضرابی،ودوست نازنینم مونا پرویزی احمدی واینجانب مریم ساجدی پیربازاری ، در دانـشگاه آزاد اســـلامی واحد کرج (سما) جهت مطالعه علاقمندان ارائه کردیده است ،امید است مورد پسند واقع گردد. انشاالله
1پیدایش موسیقی:
انسان در میان اصوات ونواهای طبیعت به دنیا آمده است و مبانی موســــــــــیقی را از طبیعت آموخته.در مسیر تمدن خویش،انسان به اصوات تازه ای پی برد و به ترتیب متوجه شد صــــــــداهای منظم میتوانند بر فعالیت او تاثیر مثبت داشته باشند. در واقع هنر با درک زیبایی از طبیعت و با تقلید آهنگهای طبیعی و انعکاس این آثار به وجود آمده است . انسان برای پرســـــــــتش خدایان و غلبه بر ترس،آوازهایی میخواند که به تدریج به شکل سرودهای مذهبی و دسته جمعی برای عبادت در آمد.رقص و شعر و موسیقی با بشر به وجود آمد و انسـان را که از بدو حضور در این جهان دارای احساسات وعواطف بود و حالاتی نظیر بیم و غم و شادی و نفرت و سایر کیفیات درونی را تجربه میکرد،این عواظف و احســـــــاسات که همیشه با بشر همراه بوده اند ، می بایست به گونه ای جلوه گر شوند ، بنابراین به وسیله صدا،حرکات و کلمات آشکار شدند که نمودار آن آواز و رقص و شعر بوده است.

از وقتی که بشر توانست حالات درونی خود را بوسیله صدا نمایش دهد و با کمک صـــــــــداهای منظم طبیعت وزن را بدســـت آورد،موسیقی به وجود آمد. جهان پر از اصوات مختلف است و بر پایه توازن و نظم استوار است.هر ملتی داستان پیدایش موسیقی را به نحو خاصی و ضمن افسانه ها و داستانها بیان کرده اســت و این داســــــــــــــــتانها سینه به سینه و نقل شده اند و به نسل های بعدی رسیده اند .انسانهای اولیه موسـیقی را عطـیه خدایان می دانستند، مثلا در ژاپن روزی الهه خورشید قهر کرد و مردم هر چه فکر کردند جز این چیزی به خاطرشان نرسید که با آواز خواندن او را بیرون آورند. این رسم امروزه نیز در ژاپن به هنگام کسوف انجام می شود. از مجموع این داستانها به این نتیجه می رسیم که موســــــــیقی همزاد بشر است و وطن خاکی ندارد ،به همین ترتیب همه ملل و اقوام قدیم،تاریخ پیدایش موسیقی را با افسانه و قصد در هم آمیخته اند ،از آنجا که هر چیز موزون مورد پسند طبع بشر بوده است و آواز و رقص وشعر نیز موزون هستند ،از همان دوران قدیم به شکل آداب و رسوم زندگی ملل مختـــلف قرار گرفته است. ابتدا این آداب و رسوم شکل جادویی داشت، سپس با تشــریفات مذهبی همراه شد و به تدریج از آن جدا گردیدند و استقلال یافتند و با تاثیر عوامل طبیعی ،جغرافیایی ،مذهب ،زبان،شیوه زندگی ، عادات و ....... با یکدیگر اختلاف پیدا کردند."کرل اشتومف" استاد فلسفه دانشگاه برلین تاریخ موســـــیقی را از زمانی می داند که مردم برای ارتباط با هم متوسل به اصوات شدند.با وسعت دایره تمدن ،رقص و شعر و آواز نیز دستخوش تغییر و تحول شد و تحت شرایط و قوانین درآمد و به تدریج از سادگی و روحــانیت آن کاسته شد . آنها از یکدیگر تفکیک شدند و تابع قوانین و شـــــــرایط شده و هر یک تبدیل به رشـته وفنی جداگانه گشتند، از نظر علمی،یونان پایه و اساس موسیقی غربی و ایران پایه و اساس موسیقی شرقی را بنا نهاد.به هر حال هنوز تاریخ دقیق پیدایش موسیقی به طور دقیق و قطعی معلوم نیست. با تمام فرضـیات و تئوری های موجود در این مورد ،دقیقا مشخص نیست که کدامیک دارای قطعیت می باشند .
اجرای موسیقی : .
اجرای موسیقی از جهت روش ارائه بر دو نوع کلی آواز و نوازندگی تقسیم میشود . که در اصــطلاح موسیقی سازی و آوازی گفته میـشود .
1-1موسیقی سازی:
این گروه آثار برای یک یا چند ساز یا برای ارکستر کوچک( مجلسی) یا برای ارکستر بزرگ تصنیف می شوند. یکی از انواع این آثار که برای یک ساز تنها یا دو ساز تصنیف می شود، سونات می باشد. دوئت اثری برای دو ساز، تریو اثری برای سه ساز، کورتت اثری برای چهار ساز، کوئینتت اثری برای پنج ساز، سکستت اثری برای شش ساز، سپتت اثری برای هفت ساز، اکتت اثری برای هشت ساز می باشد. موسیقی مجلــــسی اثری است برای ارکستری کوچک حد اکثر با ده- دوازده نوازنـــده که معمولاً سازهای زهی در آن نقش مهم تری دارند. ســـــــمفونی اثری است برای ارکستر بزرگ که معمولاً به فرم سونات و دارای چهار بخش یا بیشتر است که در توصیف افکار و احساسات و ایده ها و عاطفه های عمیق تصـــــــنیف می شود و یکی از عالی ترین و کامل ترین شکل های موسـیقی کلاسیک است. کنسرتو اثری است برای یک ساز در برابر ارکـستر. معمولاً این ساز سلو ویولن یا پیانو و گاهی نیز گیتار یا هارپ و فلوت و دیگر سازهاست و در این گونه آثار ساز در برابر ارکســــتر نقش اصلی و ارکستر نقش همراهی کننده را بر عهـده دارد و بین آن ها مکالمه ای همراه با پرسش و پاسخ یا همنوایی برقرار است. کنــــــــــسرتو ها اغلب دارای سه قسمت تند و کند متناوب می باشند. پوئم سنفونی اثری است برای ارکستربر روی یک داستان یا یک ایده ذهنی یا بر مبنای یک توصــیف مشخص، مانند توصــــیف یک پدیده طبیعی یا خود طبیعت، یا توصیف یک شخصیت و مانند این ها. فــانتزی و کاپریچیو قطعاتی با فرم آزاد هستند و دارای مضــمونی عاشقانه و غنایی( لیریک) و لحنی رمانتیک و احســــاساتی می باشند. از دیگر آثار سازی می توان به بالاد، پاســـــــــاکاگلیا، شاکن، پرلود، روندو، سوئیــــــــت، فوگ، کانن، واریاسیون اشاره کرد.
و...

فهرست مطالب :
پیش گفتار 8
پیدایش موسیقی .9
اجرای موسیقی 10
موسیقی سازی 10
موسیقی آوازی 11
موسیقی صحنه ای 12
موسیقی نظری(تئوریک) 12
مهمترین فصول مورد بحث تئوری موسیقی 12
تقسیم بندی موجود انواع موسیقی 13
موسیقی محلی 13
موسیقی ضربی- ضرب دار 13
موسیقی کلیسایی یا روحانی 14
موسیقی مذهبی ایران 14
موسیقی دراماتیک 15
موسیقی سنتی 15
موسیقی کلاسیک 16
موسیقی باستانی 16
موسیقی الکترواکوستیک 16
موسیقی الکترونیک 17
موسیقی درمانی 17
موسیقی درمانی چیست 17
تاریخچه موسیقی درمانی 18
موسیقی درمانی چگونه اثر می کند 18
جلسات موسیقی درمانی به چه شکل برگزار می شود 19
کاربرد موسیقی درمانی 20
چگونه یک موسیقی درمانگر انتخاب کنیم 20
رویکردهای گوناگون موسیقی درمانی 22
شیوه های موسیقی درمانی 22
ملاک تجویز موسیقی درمانی 23
جایگاه علمی و عملی موسیقی درمانی 23
تم درمانی چیست 24
تم های آرام ساز 25
تم های خلق ساز 26
تم های جسمانی ساز 26
تاثیرات موسیقی 27
موسیقی اثرات غیر قابل انکاری دارد 27
تاثیر موسیقی بر رشد عاطفی و تعادل روحی کودکان 28
آرام کردن گریه نوزادان با موسیقی 28
گوش دادن به موسیقی کلاسیک باعث هوش کودکان نمی شود 29
نواختن موسیقی سبب افزایش توان مغز می شود 29
موسیقی مغز را فعال می کند 31
دیگر تاثیر موسیقی بر مغز 32
تاثیر موسیقی بر روان انسان 34
اثر موسیقی بر حیوانات 36
موسیقی بر رشد و جوانه زنی و تکوین گیاهان موثر است 38
هشدار برای گوش دادن به موسیقی با صدای بلند 39
خلاصه و نتیجه گیری ما برای شما عزیزان 41
پیشنهادات و نظرات . 44
فهرست منابع 45

تصاویر
فهرست صفحه:
تصویر 1/1 9
تصویر 2/1 9
تصویر 3/1 28
تصویر 4/1 36

توجه: پس از خرید فایل، لینک دانلود بصورت خودکار در اختیار شما قرار می گیرد و همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال می شود.

مبلغ قابل پرداخت 6,050 تومان

پرداخت و دانلود

اشتراک بگذارید:

برچسب ها : تحقیق درمورد موسیقی و تاثیرات آن بر موجودات , مقاله موسیقی و تاثیرات بر موجودات

نظرات کاربران در مورد این کالا
تا کنون هیچ نظری درباره این کالا ثبت نگردیده است.
ارسال نظر