فروشگاه ساز رایگان فایل ، همکاری در فروش فایل | سل یو

دانلود پاورپوینت LNG

دانلود پاورپوینت LNG
خرید آنلاین
گارانتی خرید

توجه: پس از خرید فایل، لینک دانلود بصورت خودکار در اختیار شما قرار می گیرد و همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال می شود.

مبلغ قابل پرداخت 11,000 تومان

پرداخت و دانلود

تاریخچه
اولین تجربه مایع سازی گاز به قرن 19 میلادی برمی‌گردد كه دانشمند انگلیسی مایكل فارادی انواع مختلف گاز و گاز طبیعی را به صورت مایع درآورد.  اولین واحدLNG در سال 1912 در ویرجینیای غربی ساخته شد و اولین واحد تجاری در 1941 در كلیولند واقع در ایالت اوهایو به بهره‌برداری رسید.  اولین محموله LNG به حجم 5000 متر مكعب در سال 1959 از لوییزیانا به جزیره Canvey در انگلیس حمل گردید.  در سال 1964 اولین تأسیسات دور LNG در الجزایر به بهره‌برداری رسید و اولین پایانه دریافت LNG در انگلیس آغاز بكار كرد.  در سالهای 1972 تا 1990 تجارت LNG توسعه یافته و تولید این فرآورده در برونئی ، اندونزی، ابوظبی، مالزی، استرالیا آغاز شد.

مشخصات فنی LNG   
گاز طبیعی‌ مایع‌شده‌(LNG)  مایعی‌ روشن‌، بدون‌ هیچ‌ رنگ‌ ، بو و غیر سمی است و نسبت به فلزات یا سایر مواد حالت خورندگی ندارد. ‌  بخش‌ اعظم‌ آن‌ از گاز متان‌ تشكیل‌ شده‌ ‌ و درصد ناچیزی‌ هم‌ هیدوركربن‌های‌ آلی‌ و نیتروژن‌ در آن‌ یافت‌ می‌شود با توجه‌ به‌ تركیبات‌ آلی‌ این‌ ماده‌، خواص‌ آن‌ از جهت‌ ارزش‌ حرارتی‌ و چگالی‌، می‌تواند متفاوت‌ باشد. ولی‌ بطور كلی‌ مشخصات‌ فیزیكی LNG به‌ شرح‌ زیر است‌:
1 -2-  وزن‌ مخصوص  : 0.425  گرم
2-2- چگالی‌:  26.5  پوند بر فوت‌ مكعب‌
3-2-  نقطه‌ جوش : 161 درجه‌ سانتیگراد
3-3- دمای احتراق خودبخودی : 534 درجه سانتیگراد
3-4-  وزن مولكولی : 04/16


 پروسه های تولید LNG
اساس روش­های مختلف تولید LNG، سردسازی گاز طبیعی تا دمای حدود  - 161.5 ºC درجة سانتی­گراد در فشار اتمسفریك است. در همه این روش­ها گاز طبیعی پس از خروج از مخزن و جداسازی مایعات گازی و طی مراحل نم­گیری و سولفورزدایی، ابتدا تا دمای ºC ‌35-  درجة سانتی­گراد سرد شده و سپس وارد بخش مایع­سازی می­گردددر این فرآیند، گاز طبیعی طی تبادل حرارتی با یك سیال مبرد تا دمای - 161.5 ºC   درجة سانتی­گراد سرد شده و به حالت مایع تبدیل میشود

 مزایای LNGبه عنوان سوخت خودروها:
1- چگالی بالا
2- سرعت سوختگیری(برای ماشینهای بزرگ
3- قابل حمل بودن و دسترسی آسان
4- مخازن ذخیره‌سازی سبك‌تر
5- عدم كاهش كارایی موتور‌ها با سوخت LNG
6- شباهت به سوخت‌های فعلی

معایب استفاده از LNG:
بسیاری از مردم به استفاده از مواد در دماهای پایین عادت نداشته لذا نیاز به آموزش خاصی در زمینه استفاده از سوخت در دمای خیلی پایین هست.
در ایستگاههای سوخت گیری خطوط انتقال گاز از مخزن به خودرو ( شامل لوله  ها شیرآلات و وسایل اندازه گیری) جهت انتقال LNG در حالت مایع باید پیش از شروع، سوخت تا دمای  ºF 260- سرد شوند در غیر اینصورت منجر به تبخیر بخشی از سوخت می شود.

فایل پاورپوینت 14 اسلاید

توجه: پس از خرید فایل، لینک دانلود بصورت خودکار در اختیار شما قرار می گیرد و همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال می شود.

مبلغ قابل پرداخت 11,000 تومان

پرداخت و دانلود

اشتراک بگذارید:

برچسب ها : LNG , پاورپوینت LNG , گاز طبیعی‌ مایع‌شده‌ LNG , مشخصات‌ فیزیكی LNG , هیدوركربن‌های‌ آلی‌ و نیتروژن‌

نظرات کاربران در مورد این کالا
تا کنون هیچ نظری درباره این کالا ثبت نگردیده است.
ارسال نظر